Home » Evenimente » Balul bobocilor 2011

Balul bobocilor 2011

Toamna se numară bobocii şi se pregătesc balurile. Într-o atmosferă de bucurie, entuziasm, freamăt tineresc, Liceul Teoretic “Alexandru Vlahuţă” şi-a organizat Balul Bobocilor, în data de 19 octombrie 2011. Activitatea a fost posibilă graţie implicării de substanţă a elevilor de clasa a IX-a şi a XII-a, conduşi de doamnele profesoare diriginte: Sara Maria, Bratu Marilena, Popa Oana.

Ediţia 2011, a Balului Bobocilor din Liceul Teoretic “Al. Vlahuţă” s-a desfaşurat la Clubul “The Gate”. Opt perechi de <<boboci>>  inimoşi au concurat în probe care au vrut să evidenţieze eleganţa vestimentaţiei, graţia mişcării, practica dansurilor de societate, cunoştinţele solide de cultură generală.

Că Balurile Bobocilor din Liceul “Alexandru Vlahuţă” sunt manifestări de un real success o dovedeşte, de fiecare dată, participarea în numar mare a elevilor şcolii. La ultima ediţie au fost prezenţi 400…

Generozitatea sponsorilor (“Avon Cosmetics”, Primăria Municipiului Bucureşti) s-a regăsit în premiile bogate acordate câştigătorilor: excursii la munte şi la mare, produse cosmetic, flori.

Pe lângă cele trei premii clasice, acordate pentru locurile I, II, III, s-au mai acordat şi titlurile: “Miss / Mister Popularitate”, “Miss/Mister Eleganţă”.

Câştigătorii titlului Miss Boboc / Mister Boboc 2011 din Liceul “Alexandru Vlahuţă” au fost Andreea Broştiuc si Robert Tângulea. Felicitari!


Leave a comment

Newsletter

Calendar


« April 2021 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30